Seminaridel kõnelejad


Andres Salumets


Andres Salumets on Tartu Ülikooli arstiteaduskonna Professor ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse juhatuse esimees. Andres on viinud läbi viljakuse ja reproduktiivmeditsiini teadus ja tehnoloogia arendusprojekte üle 20 aasta, töötades välja uudseid lahendusi viljakuse testimiseks ja säilitamiseks. 

Seminaridel tutvustab ta innovatiivseid tehnoloogiaid viljakuse säilitamiseks – munarakkude külmsäilitamine tulevikuks ja geneetilised testid naise viljakuse ennustamiseks. 

Triin Laisk-PodarTriin on õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat ja biomeditsiini ning 2015. aastal kaitses doktorikraadi arstiteaduses. Triinu teadustöö keskendub naise viljatuse geneetilisele eelsoodumusele ja sellele, kuidas geneetilist infot patsientide huvides kõige paremini rakendada. Hetkel töötab Triin Tartu Ülikooli naistekliinikus ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuses teadurina. 

Katrin Kepp

Katrin Kepp on pikaajalise kogemusega kunstliku viljastamise vanemõde. Ta on töötanud meditsiini valdkonnas 25 aastat, olles seotud kunstliku viljastamise, neuroloogia ja kardioloogia kliiniliste uuringutega. Tema igapäevased kokkupuuted kunstliku viljastamise patsientide ja munarakudoonoritega on aluseks tema seminaride teemadele. Katrin annab seminare just elustiili, keskkonna, toitumise ja viljakuse säilitamise teemadel. Ta töötab Tervisetehnoloogiate Arengukeskuses Tartus uuringute koordinaatorina ning Fertility Clinic Nordic kliinikus vanemõena.