Kehavälise viljastamisega kaasneb pisaraid, kuid see on ka uskumatu jõu, otsusekindluse ja rõõmu lugu. Siin on kolmas neljast postitusest, kus naistel on võimalik rääkida oma lugu. Tõlge artiklist: 8 women talk honestly about the gruelling reality of IVF – and the joy it can bring (http://www.telegraph.co.uk/women/family/8-women-talk-honestly-about-the-gruelling-reality-of-ivf—and-t/).
JO JA JACOB
Lapse sünnile eelnes kuus raseduse katkemist.
Jo: Ma olin 17, kui kogemata rasedaks jäin. Kuigi olin hirmul, poleks ma uskunud, kui tugevad tunded tekivad kõhus oleva lapse vastu. Kõik soovitasid aborti teha, kuid ma ei suutnud ning olin rasedusest põnevil. 11. nädalal rasedus katkes. Ma polnud iial varem nii sügavat valu kogenud, ma tundsin end täiesti tühja ja üksikuna. Järgnevate kuude jooksul hakkasin tundma tungivat igatsust saada emaks. Tundsin, et raseduse katkemine oli jätnud nii sügava haava, et vaid oma lapse armastamine suudaks selle tühimiku täita.
Oli aegu, kus lapseigatsus mu elu üle võimust võttis. Varastes kahekümnendates oli mul veel neli katkemist ning see pani suure pinge minu ja eksi suhtele. Ta ei mõistnud minu vajadust nii noorelt laps saada, aga ma kartsin, et ma pole võimeline lapsi saama. See rebis meie suhte lõhki.
Oma abikaasa Michaelit kohtasin 25-aastaselt. Meil käik kõik kiiresti: armusime, abiellusime aasta hiljem ja sündis poeg Jacob, kes on nüüd ühene. Olen uuesti rase – 15-ndat nädalat.
KELLY JA ALEXANDER
Lapse saamiseks kulus kuus aastat.
Kelly: Munarakkude kogumise protsess oli kohutav. Ravimite tõttu olin turses ega tundnud end üldse endana. Munarakkude kogumise järgselt olin hell ja sinikates. Sattusin erakorraliselt haiglasse, kuna olin meeletutes valudes, sest veri oli minu alakõhtu kogunenud. Olin kaks päeva haiglas ja teisel päeval sooviti siirdada ainus sobiv embrüo.
Mõni päev hiljem hakkasin tundma raseduse sümptomeid. Tundsin suurt rõõmu, mis kahjuks jäi lühikeseks. Rasedustest oli negatiivne. See murdis mu südame. Ma ei teadnud, kuidas sellega toime tulla, nii et võtsime kasutusele plaan B: IVF erakliinikus, kõrgemast hinnast hoolimata. See toimis ja Alexander sündis keisrilõikega.
Mina ja mu abikaasa armastama meie last iga rakuga ning see on meid lähendnaud. Ta hämmastab meid iga päev.