Tänane postitus kujutab endast väikest kõrvalekallet veidi lastekesksest maailmapildist. Laps rikastab elu, paneb paika prioriteete ja annab elule mõõtme, mida lastetuna kujutleda ei suuda. Paraku tuleb aga siiski ette olukordi, kus tahtlikult või tahtmatultki avastatakse, et emaduse kogemisega on jäädud hiljaks. Ka siis on võimalik elada õnnelikult ja täisväärtuslikult.
Lastetus on kasvav probleem. Osaliselt on selle tinginud suurenenud valikuvabadus – naised saavad õppida ning end tööalaselt teostada, kooselu on abielust levinum, laenud ja kodusoetamised lükkavad lastesaamist edasi, kõik ei tahagi lapsi… Samas lasteta naistest on vaid 10% lastetud omal soovil ning 10% meditsiinilistel põhjustel ja 80% naisi lastetud, sest elu kulges nii, st õigel ajal ei kohatud õiget partnerit või ei soovinud ta (rohkem) lapsi.
Selle 80% hulka kuulub ka inglanna Jody Day. Jody oli 44 aastane, lahutatud ja lõpetanud äsja viieaastase suhte, kui temani jõudis äkitselt teadmine, et ta ei saa kunagi emaks. Kuus aastat hiljem oli ta õppinud psühhoterapeudiks ning loonud üle 35-aastastele naistele, kes loodavad veel emaks saada või püüavad leppida teadmisega, et seda ei pruugi kunagi juhtuda, ülemaailmse tugigrupi Gateway Women (http://gateway-women.com/bio/). 2013. aastal avaldas ta raamatu: „Living the life unexcpected: 12 Weeks to Your Plan B for a Meaningful and Fulfilling Future Without Children. Raamat käsitleb 12-nädala pikkust plaani, mille jooksul lastetud naised või paarid läbivad viis leinastaadiumit: eitamine, viha, kauplemine, depressioon ja leppimine. Rahulolu võti peitub selle taasavastamises, mis teeb õnnelikuks ja pakub rahuldust, näiteks hobid, massaaž või meditatsioon.