Kindlasti oled mõelnud, mis on need kõige tähtsamad ja põletavamad küsimused, mida viljakusravikliiniku arstilt küsida esimesel visiidil. Mõtteid on peas palju ja kindlasti on tark need endale enne kliiniku külastust kirja panna. Visiite võib olla aga üsna mitu viljakusravi protsessi käigus ning nüansse, millele tähelepanu pöörata on omajagu. Et asja lihtsamaks teha, anname Sulle soovitusi, mida kindlasti võiksid oma kliinikult küsida.

  1. Milline on kliiniku edukuse näitaja ehk milline on just Sinule sarnase anamneesiga patsientide protseduuride eduprotsent? Iga patsiendi juhtum on meie jaoks tähtis ja eriline, seega nõustab arst ning annab infot just sarnaselt Sinu juhtumiga edulugude statistika osas.
  2. Milline on täpsem raviplaan? Palu arstil lahti seletada erinevad protseduurid, mida peaksid teadma nendeks end ette valmistades. Mida rohkem selgitusi küsid, seda parem arusaam tekib nii Sul endal, kui ka arstil, millised eesmärgid Sul patsiendina on, et ühiselt parima tulemuseni jõuda.
  3. Arstivisiidil võid kindlasti ka uurida, mitme päevaseid embrüoid just Sinu välja valitud kliinik IVF ravi protseduuridel tavaliselt siirdab. Meie kliiniku praktika on, et siirdame enamasti 5-6 päevaseid embrüoid ehk blastotsüste.  Läheneme igale patsiendile personaalselt ning on olnud ka olukordi, kus oleme valinud 2-3 päevase embrüo siirdamise.
  4. Kas valida nn värsked doonormunarakud või külmutatud? Kuigi on levinud arvamus, et parem on valida värske tsükli doonormunarakud, siis tegelikult viimase aja kogemused on näidanud, et erinevatel kliinikutel üle Euroopa on sulatatud munarakkudega viljastamisel rasedusprotsent võrdväärne värske tsükli doonorrakkudega. Tihti võib olla sulatatud doonorrakkudega lihtsam leida retsipiendile sobiv aeg viljastamiseks, kuna ei pea doonori ja retsipienti tsükleid sünkroniseerima, nagu seda nõuab värske tsükkel. Leiame just patsiendile sobivaima lahenduse.
  5. Kindlasti tasub uurida kogu protseduuri maksumust ning paluda kliinikul ükshaaval lahti seletada, millest protseduuri hind Sinu jaoks koosneb. Fertility Clinic Nordicu arstid ning embrüoloogid selgitavad põhjalikult, milliste kulutustega raviplaani eri etappides arvestama peaksid.

Kindlasti tasub uurida, kes on peamine kontaktisik kliinikust, kes kogu protsessi vältel Sinuga suhtleb ja kelle poole saaksid pöörduda mis tahes küsimuste korral.  Meie kliinikus on selleks patsiendikoordinaator, kelle põhjaliku abi ja personaalse lähenemisega tagatakse patsientidele igakülgne tugi.


Kasutatud allikad:

  1. https://medium.com/@FCABROAD/the-5-things-you-ought-to-ask-your-egg-donation-clinic-abroad-59edc412bfa1
  2. https://fertilityinstitute.com/ivf-appointment-questions/