Katseklaasilapsed – normaalsed või mitte?

Kunstlik viljastamine ehk IVF muutub nii teaduse arengu, haigekassa toetuste kui ka sünnitusea kasvamise tõttu aina levinumaks. Ometi käivad sellega kaasas mitmed tabud ja eelarvamused. Tegemist on justkui loodusele või Jumalale vastu astumisega ja selle tulemusena võiks eeldada, et „IVF lapsed“ on füüsiliselt või vaimselt ebaterved lapsed. Postitus, mida praegu …

Kas rääkida doonorlusest lastele?

Sissejuhatus. Euroopas käib äge arutelu doonorluse eetilisusest ja info jagamisest osapoolte vahel. Kas doonorluse abil lapse saamine on moraalselt aktsepteeritav, võttes arvesse, et need lapsed ei kasva koos oma bioloogiliste vanematega? Kuigi terve rida riike on otsustanud viimastel aastakümnetel lubada üksnes avatud doonorlust, lubavad teised riigid üksnes anonüümset doonorlust. Kuidas …

Embrüote geneetiline analüüs ehk mis on PGD ja PGS testid

Eelmisel aastal sündis Eestis ligi 14 000 last. Enamik vastsündinutest on terved ning vähe sünnib väärarengutega lapsi. Seda tänu looduslikule valikule, mis varakult patoloogilise raseduse katkemiseni viib. Kuni 70% viljastunud munarakkudest ei lõppe lapse sünniga, kuna embrüo ei suuda emakaseinale kinnituda või katkeb rasedus esimese 12. rasedusnädala jooksul. Raseduse vältel …